Czarter jachtów Mazury
.

 

 

to tylko linia

 

czarterymazury.eu znacznik nawigacyjny inne znacznik nawigacyjny Porady dla czarterującego

Porady dla czarterujących

 

Co zabrać na rejs?

Przede wszystkim siebie, dobry humor, dużo pozytywnej energii, trochę cierpliwości i zapał do żeglowania. Ponadto zabierz ze sobą:
- Odpowiedni prowiant
pamiętając rónież o herbacie, kawie, oleju do smażenia, wodzie pitnej. Nie martw się o naczynia, kubki, sztućce, garnki, patelnię, … to wszystko znajdziesz na jachcie, dobrze wyposażonym kambuzie.
- Śpiwór i może poduszkę. Niektóre nasze jachty posiadają małe poduszeczki, wałki i mogą one służyć jako podpora pod głowę. Dla bardziej wymagających polecamy zabranie własnej poduszki.
- Ubrania na zmianę. W okresie przed i po - wakacyjnym , w maju czerwcu, wrześniu pogoda jest w miarę przewidywalna i tu nietrudno odpowiednio zadbać o odzienie. W okresie wakacyjnym, pogoda potrafi nagle się zmienić, z pięknej słonecznej do chłodnej deszczowej. Warto wówczas mieć dodatkowy sweter, suche spodnie oraz obuwie.
Niezależnie od pory, nie można zapominać o sztormiaku, czapce, okularach przeciwsłonecznych. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, ubrań nie pakujemy w walizki czy plecaki ze stelażem. Najlepsze do tego są worki żeglarskie ewentualnie łatwe do zwinięcia torby turystyczne.

- Aparat fotograficzny, kamerę. Każdy rejs jest jedyny w swoim rodzaju: piękne krajobrazy, niezapomniane wrażenia i żeglarska atmosfera, wszystko to warto utrwalić i wrócić do tego w ponure, zimowe wieczory.
- Mapy. Polecane nie tylko dla mniej obeznanych z naszymi pięknymi akwenami. Dzięki mapom, wiesz dokładnie gdzie znajduje się cel Twojego rejsu i jak płynąć, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.
- Latarkę. Na paru naszych jachtach latarki są na wyposażeniu, ale zawsze warto zaopatrzyć się we własną.
- Inne artykuły jak papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyn do naczyń, zapalniczkę, worki na śmieci.


Dlaczego pobierana jest zaliczka?

Zaliczka traktowana jest jako potwierdzenie rezerwacji. Jednocześnie jest zobowiązaniem jednej i drugiej strony do dotrzymania warunków umowy. Zdarza się, że po stronie czarterującego wynika nieprzewidziany problem i jest on zmuszony do rezygnacji z rejsu. Wówczas, gdy zgłosi odpowiednio wcześniej (zależnie od okresu, zwykle nie później niż 4 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu), zaliczka zostanie zwrócona.


Czy można wynająć jacht bez uprawnień?

Nie wynajmujemy jachtów dla osób bez uprawnień oraz niepełnoletnich.


Czy można wypożyczyć jacht w jednym porcie, a zwrócić w drugim?

W skrajnych przypadkach jest to możliwe, ale tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu. Portem macierzystym jachtów jest Łabędzi Ostrów na Pięknej Górze / Giżycko.


Jeśli coś się uszkodzi na jachcie, czy można liczyć na serwis?

Nasze jachty są objęte pełnym serwisem. W przeciągu paru godzin staramy się dojechać do uszkodzonej jednostki i sprawnie dokonać naprawy.


Czy jacht po rejsie należy wysprzątać?

Oddanie jachtu w gorszym stanie czystości niż w chwili wynajęcia, źle świadczy o fachu i kulturze kapitana/sternika. W nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy uprzątnięcie jest niemożliwe, dopuszczamy zwrot zanieczyszczonej jednostki jedynie za dodatkową opłatą oraz po wcześniejszym poinformowaniu armatora.


W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do armatora, telefon 504000490.
czarterymazury.eu - Czarter jachtów na Mazurach - Piękna Góra Giżycko -

   
   
.